2014/10/01

Jak napisać kreatywne CV ?

 kreatywne CV przykład zdjęcie

Jak napisać kreatywne CV?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach rywalizacja o dobrą pracę czy nawet staż jest większa niż kiedykolwiek. Przed spowolnieniem gospodarczym w 2008 roku, wyglądało na to, że nawet kiepskie CV gwarantowało zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Ale teraz czasy się zmieniły. Kandydaci są coraz bardziej kreatywni i mogą korzystać z wielu narzędzi, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie na rekruterach. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć najbardziej podstawowe narzędzie do poszukiwania pracy - CV.

Za ,,ojca” kreatywnego CV można uznać Michaela Andersona.
Stworzone przez niego CV ukazało się w sieci w 2008 roku i od razu wywołało spore zamieszanie. Anderson miał wielu naśladowców i ostatecznie infografika stała się standardem niestandardowych CV. Niemniej jednak takie CV nadal robi wrażenie na potencjalnych pracodawcach. I najlepszą wiadomością jest to, że nie jest to już zarezerwowane wyłącznie dla osób, które zarabiają na projektowaniu graficznym.

Istnieją dziesiątki narzędzi internetowych, które umożliwiają stworzenie CV tego typu, bez znajomości żadnych edytorów graficznych. Nie trzeba ich długo szukać. Spróbuj wyszukać w google.com ,,resume builder” lub ,,creative resume generator”. Naszym zdaniem, całkiem niezła lista narzędzi do tworzenia kreatywnego CV znajduje się tutaj: (http://bit.ly/1dMWfkK ).
Z tego co widać, jak dotąd nie są jeszcze zbyt popularne. Na razie. Teraz, skoro tworzenie CV pełnego infografik jest dostępne dla każdego, jest oczywiste, że ten typ CV niedługo przestanie być atrakcyjny dla pracodawcy. Jak szybko? Ciężko przewidzieć, ale wszyscy, którzy chcą być krok do przodu przed konkurencją, muszą pomyśleć o tym już teraz.

Projektowanie graficzne, projektowanie stron internetowych, projektowanie czegokolwiek.
Projekt to słowo-klucz. Projektowanie jest niezwykle istotne w prawie każdej dziedzinie życia, z poszukiwaniem pracy włącznie. To oznacza, że zaprojektowanie CV jest niezbędne, ale nie obliguje do stworzenia wyszukanej szaty graficznej (o ile nie jesteś projektantem graficznym, który musi pokazać, co potrafi). Chodzi nam o to, by Twój projekt CV był przemyślany.
Dobrym sposobem na wyróżnienie się z tłumu i zapewnieniem sobie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną jest przekształcenie CI pracodawcy w swoje CV. Tak też uczynił Eric Gandhi, kiedy aplikował do Google.
(źródło: http://read.bi/1iJV5ykrel)
To wcale nie wymaga jakichś zaawansowanych umiejętności graficznych, tylko trochę czasu by dostosować twoje standardowe CV do CI potencjalnego pracodawcy. Internetowe generatory CV nie są w stanie Ci w tym pomóc.

Oczywiście, jeżeli radzisz sobie z projektowaniem, potrzeba jeszcze czegoś więcej. Web designer może przygotować sobie interaktywny życiorys, zupełnie jak zrobił to Robby Leonardi (http://www.rleonardi.com/interactive-resume/)
Jeżeli ktoś chciałby pracować w marketingu, może pokazać swój talent nagrywając CV.
Wpisz CV.I.V (z angielskiego CV interactive video) w wyszukiwarkę YouTube’a i otrzymasz mnóstwo wyników z CV tego typu. Jednym z najbardziej popularnych jest CV.I.V Greame’iego Anthony. W swoim nagraniu powiedział on, że nie ma nic złego w dobrym, staromodnym, papierowym CV ale CV.I.V jest i wiele bardziej ekscytujące i łatwiej dostępne. Jego nagranie można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=9EzNll1U2N8

Zobacz również:

 Jak napisać dobre CV?
Kłamstwa w CV

1 comment :

  1. Now a days competitions are good job in all industries.So we need good resume.Therefore we will create a good resume so this article post helpful to everyone.I am a job seeker I had passed out in this last year so this post more helpful for my career.Thanks for sharing here.

    ReplyDelete

UA-44028279-1