2014/04/30

5 najgorętszych lokacji na staż za granicąFeender.com przeprowadził badania na programach stażowych i wybrał 5 lokacji, które wydają się bardzo egzotyczne i obiecujące. Dla wielu ludzi może być to nadal zaskakujące, że można tam jechać na staż.

5. Tanzania

Kraj we wschodniej Afryce, który jest znany ze sławnego na całym świecie parku narodowego Serengeti. Nazwa Tanzania pochodzi od Tanganiki i Zanzibaru, będącymi kiedyś brytyjskimi koloniami, które się zjednoczyły, by stworzyć republikę
Ten kraj jest bardzo popularny, jako lokacja dla europejskich i amerykańskich firm. Staże i praca w Tanzanii są oferowane między innymi przez Royal BAM Group ( międzynarodową, holenderską firmę budowlaną, znaną z wybudowania stadionu Amsterdam Arena
http://bam.eu/) i Deloitte ( jedna z Wielkiej Czwórki firm konsultingowych https://mycareer.deloitte.com/global/en).
 

4. Panama

Dzięki kanałowi łączącemu dwa ocwany, mały kraj Ameryki Łacińskiej stał biznesowym centrum regionu. Tropikalny klimat z porannymi temperaturami o wysokośc ok 24°C (75.2 °F) to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą pracować, tak jakby na wakacjach.
I dosłownie najgorętsze miejsce w naszym zestawienu.
Możliwość stażu w Panamie oferują firmy jak Deloitte (wspomniane wyżej) orza P&G (
http://jobs-pg.com/pa/panama-city-jobs)
 


3. Kazachstan

Może nie dosłownie gorące miejsce, ale- sławne dzięki Boratowe, Bogaty w ropę, więc większość kompanii naftowych ma tam swoje placówki. Jedna z nich, Chevron, daje możliwość wzięcia udziału w stażu.
Nie tylko światowe koncerny naftowe oferują tam staż. 
 

2. Kajmany

To terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii znajdujące się w zachodniej części Karaibów postrzegane jest jako jeden z rajów podatkowych, jako że nie pobiera podatku dochodowego, podatku od zysków kapitałowych ani podatku dochodowego od osób prawnych. Nic dziwnego, że grube ryby biznesu chcą mieć tam swoje biuro. Można tam aplikować między innymi na staż w Daloitte i Chwvron w ich placówkach na Kajmanach.
Poza byciem rajem podatkowym, Kajmany są po prostu przyjemnym miejscem do życia. Są tam dwa sezony: wilgotny i suchy a temperatura oscyluje między 25°C do 35°C. Jedyną wadą klimatu są tropikalne cyklony, które tworzą się podczas sezonu huraganowego nad Atlantykiem od czerwca do listopada.
 

1. Angola

Ta była portugalska kolonia jest popularną lokacją biznesową dla prawie wszystkich ważniejszych kompanii naftowych.  Powodem są olbrzymie pokłady ropy w jej eksklawie- prowincji Kabinda, często nazywana afrukańskim Kuwejtem. Większośc ropy na wybrzeżu została odkryta przez Cabinda Gulf Oil Company (CABGOC), aktualnie należąca do Chevrona, który oferuje staż w tym miejscu (
http://careers.chevron.com/global_operations/country_operations/angola/default.aspx).
UA-44028279-1